Parkurna, 1800-talets mitt

Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt
Parkurna, 1800-talets mitt

Klubbat för:

48000 SEK

Utropspris

60 000-80 000 SEK

PARKURNA, 1800-talets mitt, sannolikt Skottland, mynningen med maskaroner, dekor av fabeldjur, växtornamentik och ödlor runtom, foten med akantushölster och snäckformationer, fyrkantigt postament, stengods, höjd 109, diameter 91 cm, ställvisa skador och mindre lagningar, utomhuspatina

158

2020-06-10