Arkiv

Klassiska - Page 10

Ljuskrona 1800-tal barockstil

Ljuskrona 1800-tal barockstil

Armlänstolar Karl Johan

Armlänstolar Karl Johan

Sengustavianska baljfåtöljer

Sengustavianska baljfåtöljer

Sengustavianskt skrivbord med uppsats

Konsolbord sengustavianskt

Konsolbord sengustavianskt

Matbord senempire

Matbord senempire

Sengustavianska salsstolar

Sengustavianska salsstolar

Lit à l´anglaise av Jean Baptiste Masreliez

Kandelabrar empire

Kandelabrar empire

Urnor Frankrike 1800-talets första hälft

Bordsplateau Napoleon III 1800-talets andra hälft

Mekaniskt reseschatull i empire