Arkiv

Orientaliskt - Sida 309

Figurin Kina

Figurin Kina

Figurin

Figurin

Kunisada träsnitt

Kunisada träsnitt

Smörterrin på fat Mandarin

Smörterrin på fat Mandarin

Stekfat Qianlong (1736-95)

Stekfat Qianlong (1736-95)

Fat Kina

Fat Kina

Ramar 1 par Kina 1800-tal

Ramar 1 par Kina 1800-tal

Lockurna Kina Famille verte

Lockurna Kina Famille verte

Textilier

Textilier

Vas Kina 1800-talets slut

Vas Kina 1800-talets slut

porslin 15 delar

porslin 15 delar

Buddha 1800-tal

Buddha 1800-tal

Vårt Nyhetsbrev