Ramar 1 par Kina 1800-tal
2019-03-10
619742
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RAMAR, 1 par, Kina, 1800-tal, genombruten reliefdekor med växtslingor och palatsscener, ca 38 x 43 cm
PROVENIENS: Svensk privatsamling, införskaffad under framför allt 1970/80-talet i Stockholm
För konditionsrapport kontakta elisabet.fellbom@auktionsverket.se
Slitage, sprickor