Vas Kina 1800-talets slut
2019-03-29
628785
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets slut, balusterformad, med hänklar i form av parställda fohundar, dekor av reserver med figurscener i emaljfärger, järnoxid samt sepia, höjd ca 46 cm
En hänkel med glasyrnagg