Arkiv

Orientaliskt - Sida 305

Kinesiska tallrikar

Kinesiska tallrikar

Skålfat Kina 1700-tal mandarinporslin

Rakfat Kina 1700-tal

Rakfat Kina 1700-tal

Urnor med lock i porslin Kina

Urnor med lock i porslin Kina

Skålfat i porslin Kina Ming

Skålfat i porslin Kina Ming

Tallrik Kina 1700-tal

Tallrik Kina 1700-tal

Dekorelement Kina

Dekorelement Kina

Tallrikar Kina Qianlong

Tallrikar Kina Qianlong

Fiskfat Kina Jiaqing

Fiskfat Kina Jiaqing

Akvareller på rispapper Kina

Akvareller på rispapper Kina

Tempellejon Kina

Tempellejon Kina

Koriyusai och Shunkô trsänitt

Koriyusai och Shunkô trsänitt

Vårt Nyhetsbrev