Arkiv

Belysning - Page 20

Kandelabrar i brännförgylld brons

Taklampa PH Kotte

Taklampa PH Kotte

Ljuskronor två snarlika 17/1800-tal

Sengustaviansk ljuskrona

Sengustaviansk ljuskrona

Venini, vägglampor 1 par

Venini, vägglampor 1 par

Bordslampor

Bordslampor

Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona oscariansk

Ljuskrona med prismor

Ljuskrona med prismor

Vägglystrar

Vägglystrar

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona empirestil

Ljuskrona empirestil

Ljuskrona Karl Johan

Ljuskrona Karl Johan