Arkiv

Belysning - Page 16

Paavo Tynell taklampa 1950-tal

Ljuskrona 1900-talets mitt

Ljuskrona 1900-talets mitt

Ljuskrona bergkristall

Ljuskrona bergkristall

Ljuskrona

Ljuskrona

Ljuskronor i rokokostil

Ljuskronor i rokokostil

Takkrona senempirestil

Takkrona senempirestil

Oscariansk ljuskrona

Oscariansk ljuskrona

Ljuskrona omkring 1900

Ljuskrona omkring 1900

Taklampa marin modell

Taklampa marin modell

Takkrona brons

Takkrona brons

Poul Henningsen,

Poul Henningsen, "PH-Kotte", takarmatur

Bertjan Pot Mooi ljuskrona

Bertjan Pot Mooi ljuskrona