Arkiv

Belysning - Page 16

Takarmatur PH

Takarmatur PH

Skrivbordslampa

Skrivbordslampa "Lucifer" signerad Leif Pagrotsky

Lljuskrona

Lljuskrona

Ljuskrona med prismor och glasarmar

Ljuskrona i rokokostil

Ljuskrona i rokokostil

Ljuskrona smide

Ljuskrona smide

Ljusstakar i trä och mässing

Ljusstakar i trä och mässing

Ljuskrona i gustaviansk stil

Ljuskrona i gustaviansk stil

Ljusstakar barockstil

Ljusstakar barockstil

Bordslampor brons

Bordslampor brons

Ljusstakar England

Ljusstakar England

Ljuskrona 1800-talets andra hälft