Ljuskrona gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

24 000 SEK

22 000 SEK

LJUSKRONA, 1700-talets senare del, gustavianskt stockholmsarbete, för 4 ljus, olikslipade prismor på mässingsstomme, brännförgylld, höjd ca 83, diameter ca 55 cm

Omarbetad, förgyllning med slitage

577231

2018-10-04