Ljuskrona gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
24 000 SEK
22 000 SEK
LJUSKRONA, 1700-talets senare del, gustavianskt stockholmsarbete, för 4 ljus, olikslipade prismor på mässingsstomme, brännförgylld, höjd ca 83, diameter ca 55 cm
Omarbetad, förgyllning med slitage
577231
2018-10-04