Arkiv

Allmoge - Page 5

Bonad Sunnerboskolan 1800-talets hälft

Bolle Norge 17/1800-tal

Bolle Norge 17/1800-tal

Folkdräkter

Folkdräkter

Kaffepanna Finland koppar

Kaffepanna Finland koppar

Bonadsfragment Småland & Halland

Skålfat tenn

Skålfat tenn

Ljusstakar tenn Pehr Johan Mattsson

Tallrikar i tenn

Tallrikar i tenn

Bonad Sunneboskolan

Bonad Sunneboskolan

Väggskåp allmoge

Väggskåp allmoge

Kaffepanna 1700-tal koppar

Kaffepanna 1700-tal koppar

Kanna Johan Petter Fagerström

Kanna Johan Petter Fagerström