Skrin Nore Edlund
Closed
2014-11-22
279116
| Sold for | 6 000 SEK |
| Estimate | 3 000 SEK |
SKRIN, 1700-tal, svepaskteknik, med beslag i smide, märkt WIS, dekor av stiliserade solformationer, höjd ca 25, 52x49 cm
PROVENIENS: Nore Edlund, Lidingö
Nyckel medföljer