Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 8

Edouard Cortès, L´Arc de Triomphe

Anna Palm de Rosa, Parismotiv, ett par

Dryckeskanna, silver Karlstad

Dryckeskanna, silver Karlstad

Lit à l´anglaise, 17/1800-tal

Lit à l´anglaise, 17/1800-tal

August Jernberg, Flicka som skrifver

Spegellampetter, rokoko, tillskrivna Åkerblad

Kandelabrar, Restauration

Kandelabrar, Restauration

Oskar Bergman Havsutsikt med kobbar - aftonrodnad

Byrå, sengustaviansk, av Eric Nyström

Conrad Carlman, Ung flicka med flätor och pojke

Örhängen, 18 k vitguld, briljantslipade diamanter

Antik Pekingmatta från ca 1900-1920-talet