Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 5

Byrå, 1700-talets andra hälft

Byrå, 1700-talets andra hälft

A Longquan Celadon ´Dragon´ Dish

Ring, platina,2 briljanter, 3,00 ct, TCr(I)/VVS-VS

Lars Hessling, ljusstakar, 1 par, Linköping 1784

Byrå, rokoko, av Christian Linning

Ljuskrona, omkring 1800

Ljuskrona, omkring 1800

Antik figural Kashan Motashem

Antik figural Kashan Motashem

WA Bolin, brosch/hänge, platina, safir,briljanter

Spegellampetter, gustavianska, av C.G. Fyrwald

Ring, 18 k vitguld, 2 briljanter, 3,44 ct

Fragment av Isfahan-matta från 1600-talet

Parkfontän, 1900-talets början