Antik Pekingmatta från ca 1900-1920-talet

Klubbat för:

44000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

PEKING, Kina, antik ca 1900-1920-talet, i mittfältet attributen för de sköna konsterna - böckerna, målningarna, schackbrädet och lutan, bård med lyckocirklar och shou-tecken, 401 x 290 cm, lagningar

1429

2020-12-09