Kandelabrar, Restauration

Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration
Kandelabrar, Restauration

Klubbat för:

46000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Restauration, sannolikt parisarbeten, för vardera nio ljus, matterad och polerad brännförgylld brons, tripodformad fot med tassfötter och växtornamentik, räfflad pelare krönt av bladhölstrade ljusarmar, lösa manschetter, höjd 88,5 cm, ställvis slitage, smärre bucklor

1096

2020-12-09