Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 20

Karusellbord, sengustavianskt stockholmsarbete

Fontän, 1800-talets slut

Fontän, 1800-talets slut

Ivar Arosenius, Hans Majestät

Ivar Arosenius, Hans Majestät

AXEL KULLE: Åh hå ja ja

AXEL KULLE: Åh hå ja ja

Pehr Berggren, Carl XII hälsar på en sårad officer

A Yaozhou Celadon Glased ´Chrysanthemum´ Bowl

Figurin, 1700-talets andra hälft

Spegel, sengustavianskt stockholmsarbete

Carl Samuel Graffman, Skogslandskap

Ivar Arosenius, Har fan behov

Ivar Arosenius, Har fan behov

Figural Tabriz semiantik 1930-tal

Heriz, semiantik 1920-30-tal

Heriz, semiantik 1920-30-tal