Fontän, 1800-talets slut

Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut
Fontän, 1800-talets slut

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

FONTÄN, 1800-talets slut, efter Andrea del Verrocchio, i form av stående bevingad putto med delfin i famnen, bly, postament i komposit, dekor av scenerier med Venus och Amor, höjd 116 cm, slitage

1174

2020-12-09