Arkiv

Klassiska - Page 8

Olof Hermelin, Gatuscen från Montmartre

Alice Nordin, Friherrinnan Märtha Cederström

Kandelabrar, Alexander I

Kandelabrar, Alexander I

Armlänstolar, stockholmsarbeten i rokoko

Björn Ahlgrensson, Det är vackrast när det skymmer

Biblioteksur, Georg III, Francis Perigal

The discovery of the head of John the Baptist

A Russian icon, The resurrection, 17th century

Bakhtiari, semiantik 1930-tal

Bakhtiari, semiantik 1930-tal

Vävd tapet, Flandern, 1600-talets början, Batalj

Salongsbord, rokoko, Lorentz Nordins art

Heriz, antik 1910-tal

Heriz, antik 1910-tal