Arkiv

Klassiska - Page 3

Matbord, 1800-tal

Matbord, 1800-tal

Salongsbord, ett par, sengustavianska

Matsalsstolar, 12 stycken, gustavianska

Golvur, Georg III, John Ellicott

Spegeltrymå, sengustaviansk

Spegeltrymå, sengustaviansk

Spegel, sengustaviansk, tillskriven Pehr Ljung

Konsolbord, sengustavianskt, av Pehr Ljung

Armlänstolar, ett par, sengustavianska

Byrå, gustaviansk, av Jonas Hultstén

Armlänstol, transition, av Jacob Malmsten

Lykta, gustavianskt stockholmsarbete

Ampel, 1800-talets första hälft, Österrike