Matbord, 1800-tal

Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal
Matbord, 1800-tal

Klubbat för:

135000 SEK

Utropspris

125 000-150 000 SEK

MATBORD, 1800-tal, fanérat med mahogny, massiva ben, beslag av delvis förgylld mässing, avsmalnande ben med hjultrissor, fem senare iläggsskivor i massiv mahogny, höjd 78, 158 x 161, totallängd 408 cm, renoverat, kompletterat, omarbetat

1025

2015-12-01