Arkiv

Orientaliskt - Sida 594

Bojaner 2 st Kina 1800-tal

Bojaner 2 st Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-talets slut

Vas Kina 1800-talets slut

Porslinsbricka Kina

Porslinsbricka Kina

Menuki

Menuki

Kinesiska bordslampor

Kinesiska bordslampor

Terrinfat Kina 1700-tal

Terrinfat Kina 1700-tal

Bålskålar Kina 1700-tal Famille rose

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Uppläggningsfat Kina 1700-tal

Tekanna Kina 1800-tal

Tekanna Kina 1800-tal

Sidenbroderi Kina 1800-tal

Sidenbroderi Kina 1800-tal

Vas Kina 1800-tal Kanton

Vas Kina 1800-tal Kanton

Plakett jadeit Kina

Plakett jadeit Kina

Vårt Nyhetsbrev