Vas Kina 1800-tal Kanton
2018-09-03
566280
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, balusterformad, med hänklar, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt guld, salamandrar i relief, höjd ca 35 cm
Åldersrelaterat bruksslitage