Tekanna Kina 1800-tal
2018-08-30
566006
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, Daoguang (1820-1851), dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 22 cm
Smärre nagg