Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2018-08-29
566003
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal och oval form, dekor av fågelpar vid pion på trädgårdsklippa i underglasyrblått, brättet med lambrekängbård, läng ca 32-34 cm
Nagg