Arkiv

Metall - Page 16

Nils Fougstedt Firma Svensk tenn jardinjär

Ljusstakar

Ljusstakar

Väggskulpturer ett par

Väggskulpturer ett par

Andreas Wargenbrant brons

Andreas Wargenbrant brons

Appliquer 1 par

Appliquer 1 par

Ljusstakar gustavianska av Zadoch Bergenholtz

Ljusstakar i empire

Ljusstakar i empire

Bordslyster sengustaviansk

Bordslyster sengustaviansk

Kandelabrar i empirestil

Kandelabrar i empirestil

Kandelabrar 1 par Skultuna

Kandelabrar 1 par Skultuna

Ampel 1800-tal Empire

Ampel 1800-tal Empire

Kandelabrar 1800-talets slut empirestil