Ampel 1800-tal Empire

Ampel 1800-tal Empire
Ampel 1800-tal Empire
Ampel 1800-tal Empire
Ampel 1800-tal Empire
Ampel 1800-tal Empire
Ampel 1800-tal Empire

Klubbat för:

8 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

AMPEL, plåt samt brons, 1800-talets början, Empire, för 3 ljus, i form av romersk oljelampa, ljusarmar i form av örnhuvuden med eldslågor, palmetter, godronnerad botten med pinjekotte, elektrifierad, höjd ca 60 cm

Ljusarmarna borrade för el

440078

2017-02-12