Arkiv

Belysning - Sida 725

Poul Henningsen bordslampa PH 4/3

Ljuskrona med prismor

Ljuskrona med prismor

Ljuskrona 1900-tal

Ljuskrona 1900-tal

Golvlampa 1900-talets första hälft

Bordslampa mässing 1900-tal

Bordslampa mässing 1900-tal

Takarmatur Saturnuslampan

Takarmatur Saturnuslampan

Plafond

Plafond

Ampel empire

Ampel empire

Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona mässingsstomme

Ljuskrona mässingsstomme

Hans-Agne Jakobsson väggarmaturer

Ljuskrona med primsor

Ljuskrona med primsor

Vårt Nyhetsbrev