Arkiv

Moderna & Nutida - Page 13

Margareta Åkerberg, matta, rölakan

Margareta Åkerberg, rölakanmatta

Marianne Richter,

Marianne Richter, "Rosita", MMF AB

Matta, flossa, 1930-tal

Matta, flossa, 1930-tal

Rölakanmatta, Sverige 1950-60-tal

Matta, okänd formgivare 1950-tal

Matta, rölakan, signerad GBJ

Matta, rölakan, signerad GBJ

Matta, rölakan, Sverige

Matta, rölakan, Sverige

Märta Måås-Fjetterström,

Märta Måås-Fjetterström, "Bruna Heden", matta

Märta Mås Fjetterström,

Märta Mås Fjetterström, "Sommarmattan", rölakan

Märta Måås-Fjetterström,

Märta Måås-Fjetterström, "Tusenskönan", matta

Märta Måås-Fjetterström,

Märta Måås-Fjetterström, "Vit Rutmattan"