Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Sälja
Köpa
Auktioner
Avdelningar
Kalendarium
Kontakt
Våra auktionshus
Stockholm – Nybrogatan 32
Stockholm – Magasin 5
Stockholm – Sickla
Göteborg
Malmö
Helsingborg
Finland – Helsingfors
Tyskland – Hamburg
Tyskland – Köln
Tyskland – Neuss / Düsseldorf
Om Oss
Om oss
Vår historia
Våra specialister
Våra värderingsmän
Nyheter
sv
en
fi
de
sv-fi
Arkiv
Moderna & Nutida - Page 13
→
Nummerordning
Högst bud
Alla kategorier
Design, möbler, belysning
Glas
Keramik
Mattor
Silver & smycken
Svensk konst, Modernt / Nutida
Utländsk konst, Modernt / Nutida
Margareta Åkerberg, matta, rölakan
Margareta Åkerberg, rölakanmatta
Marianne Richter, "Rosita", MMF AB
Matta, flossa, 1930-tal
Rölakanmatta, Sverige 1950-60-tal
Matta, okänd formgivare 1950-tal
Matta, rölakan, signerad GBJ
Matta, rölakan, Sverige
Märta Måås-Fjetterström, "Bruna Heden", matta
Märta Mås Fjetterström, "Sommarmattan", rölakan
Märta Måås-Fjetterström, "Tusenskönan", matta
Märta Måås-Fjetterström, "Vit Rutmattan"
<
9
10
11
12
13
14
15
16
17
>
Start
Vill du sälja?
Vi värderar dina föremål kostnadsfritt
x