Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 2

Yolami antikt tältband turkmen sannolikt Yomud

Figural Tabriz semiantik 1930-tal

Heriz, semiantik 1920-30-tal

Heriz, semiantik 1920-30-tal

Ghom, semiantik 1930-40-tal

Ghom, semiantik 1930-40-tal

Nain semiantik signerad Iran Nain Pahlevan Safai

Isfahan semiantik figural

Isfahan semiantik figural

Isfahan semiantika parmattor

Isfahan semiantika parmattor

Antik Ningxia med 5 rutor

Antik Ningxia med 5 rutor

Anatolisk matta silke på silkesvarp

Antik Ushak från första hälften av 1800-talet

Ghiordes antik bönematta

Ghiordes antik bönematta

Bakhtiari-matta från Para Dombeh/Farâh Donbeh