Anatolisk matta silke på silkesvarp

Klubbat för:

12000 SEK

12 000-15 000 SEK

ANATOLISK MATTA, ev. Istanbul, antik slutet av 1800-talet, bönematta, silke på silkesvarp, 160 x 115 cm, lagningar, skador, hål

PROVENIENS
Senem Arhan, Stockholm

1409

2020-12-09