Arkiv

Klassiska & Asiatiska - Page 13

A Longquan Celadon Bowl

A Longquan Celadon Bowl

Helmer Osslund, Norrländskt landskap

Förmaksstolar, av Melchior Lundberg d.ä.

Sekretär, sengustaviansk, Gottlieb Iwerssons krets

A Pair of Famille Rose ´Dragon´ Bottle Vases

Fanny Brate, Hervor med docka

Fanny Brate, Hervor med docka

Ljuskrona, S:t Petersburg 1700-talets slut

Antik Bakhtiari-matta från 1910-talet

Antik Bidjar kelleh

Antik Bidjar kelleh

Spegellampett, gustavianskt stockholmsarbete

Ljusstakar, Restauration

Ljusstakar, Restauration

Trädgårdssoffa, Bolinders verkstad