Fanny Brate, Hervor med docka

Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka
Fanny Brate, Hervor med docka

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

FANNY BRATE
1861-1940
Hervor med docka
Med dedikation Till Mor och Far den 20 jul - 25 juli 1926. Olja på pannå, 56 x 47 cm.

PROVENIENS
Porträttet föreställer Fanny Brates dotterdotter Hervor, som var dotter till Astrid Brate. Därefter i arv inom familjen.

1537

2020-12-09