Arkiv

Klassiska - Page 2

Guldvåg med vikter, Köln 1653

Guldvåg med vikter, Köln 1653

Bordsplateau, högklassigt östersjöarbete

Grafiska blad, Karl XIV Johans fältslag

Dörröverstycken, sengustavianska

Tavelur, empire, Dannemora gruva

Meissen, 1800-talets andra hälft

Krucifix, Sydeuropa troligen 15/1600-tal

Fickur, gustavianskt, av Johan Gladman

Ytterfoder med fat, Alexander I, Ryssland

Springbrunn, 1900-talets början

Karaff med propp, Alexander I, Ryssland

Skål, sengustaviansk, Blybergsporfyr