Arkiv

Klassiska - Page 3

Hjälmkrossare, 17/1800-tal

Hjälmkrossare, 17/1800-tal

Ljusstakar, 1 par barock

Ljusstakar, 1 par barock

Sigillstamp, 1800-talet första kvartal

Skrålåda, senbarock

Skrålåda, senbarock

Kolonn, 1800-tal

Kolonn, 1800-tal

Ljusstakar, sengustavianska stockholmsarbeten

Spegellampett, karolinsk barock

Bronsfigurin, Augustus av Prima Porta, Boschetti

Fontänskulptur, av Gustav Malmström

Spegellampett, karolinsk barock, Prechts verkstad

Ljusstakar, rokoko, av Fredrik Ahlman