Arkiv

Klassiska - Page 4

Staty, 1800-tal

Staty, 1800-tal

Urnor, 1800-talets andra hälft

Lyktor från Thureholms slott

Lyktor från Thureholms slott

Karaff med propp, Ryssland 1790-tal

Plåtmynt, Ulrika Eleonora 1720

Antinous, tillskriven Boschetti

Tempeldanserska, Indien

Tempeldanserska, Indien

Figurin, Capitoline Antinous, tillskr. Boschetti

Obelisker, 1900-talets början

Obelisker, 1900-talets början

Wienerbrons, erotica

Wienerbrons, erotica

Ljusstake, Pyotr Petrov, Moskva

Ljusstake, Moskva, Nikolaus I

Ljusstake, Moskva, Nikolaus I