Arkiv

Klassiska - Page 19

Klaes Molenaer, Vinterlandskap med skridskoåkare

Helmer Osslund, Suorva

Helmer Osslund, Suorva

Johan Christian Berger, Kustlandskap

Gustaf Rydberg, Bondgård på slätten

Skrivbord för drottning Sofia, nyrenässans

Armring, 18 k guld, genombruten länk

Spegel, senbarock

Spegel, senbarock

Brännvinsskål silver Emden 1700-tal

Sockerskrin silver Jonas Elg Västerås 1782

Frisisk skola, Porträtt av adelsdam daterad 1606

Martin van Meytens, hans ateljé, Porträtt av

Godfrey Kneller, hans krets, Porträtt av gentleman