Frisisk skola, Porträtt av adelsdam daterad 1606

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

FRISISK SKOLA
år 1606
Porträtt av adelsdam i ålder 48
Olja på pannå, 71,5 x 53,5 cm
Vapensköld och inskription upptill till vänster

EXPERTIS
Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

1453

2019-06-12