Arkiv

Klassiska - Page 10

Bergèrer, parisarbeten i empire

An Archaic Bronze Ritual Wine Vessel ´Gu´

Kandelabrar 1 par silver

Kandelabrar 1 par silver

Tabriz, antik ca 1910-1915

Tabriz, antik ca 1910-1915

Bordsskiva, 1700-tal, pietra dura

Maria med Jesusbarnet, gotisk stil

Byst, 1800-talets andra hälft

Byst, 1800-talets andra hälft

Bordslampor, Louis-Philippe

Bordslampor, Louis-Philippe

Golvur, rokoko av Nils Berg

Golvur, rokoko av Nils Berg

Anna Palm De Rosa, Stockholm med riksdagshuset

August Hagborg, Ostronplockerskor

Briljant oinfattad 1,44 ct

Briljant oinfattad 1,44 ct