Arkiv

Orientaliskt - Sida 299

Halsband jade

Halsband jade

Vaser lackarbete

Vaser lackarbete

Fat porslin Kina

Fat porslin Kina

Figuriner porslin Kina

Figuriner porslin Kina

Skålar Kina

Skålar Kina

Bärtallrikar Kina 1700-tal

Bärtallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal

Ytterfoder Kina

Ytterfoder Kina

Skål i porslin Kina 1800-tal

Skål i porslin Kina 1800-tal

Buddha förgylld brons 1600-tal Tibet

Kinesiska smycken

Kinesiska smycken

Tallrikar skålfat Kina

Tallrikar skålfat Kina

Vårt Nyhetsbrev