Arkiv

Orientaliskt - Sida 1465

Fat Imari

Fat Imari

Golvvas Kina

Golvvas Kina

Tekanna Kina

Tekanna Kina

Terrin och stekfat Kina

Terrin och stekfat Kina

Scroll Kina 1900-tal

Scroll Kina 1900-tal

Skålfat Japan Imari

Skålfat Japan Imari

Tallrik Kina 1700-tal

Tallrik Kina 1700-tal

Fat Kina 17/1800-tal

Fat Kina 17/1800-tal

Bålskål Kina 1700-tal

Bålskål Kina 1700-tal

Ingefärskrus Kina

Ingefärskrus Kina

Vas Kina

Vas Kina

Miniatyrakvarell från Indien

Miniatyrakvarell från Indien

Vårt Nyhetsbrev