Tallrik Kina 1700-tal
2018-07-08
557134
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIK, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av sjöfåglar i vass i underglasyrblått, brättet med strödda blommor, diameter ca 25 cm
Spricka, smärre nagg