Fat Kina 17/1800-tal
2018-08-01
561420
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
PORSLIN, 5 dlr, Kina, 17/1800-tal, bestående av: 2 fat med dekor i famille rose, 3 skålfat med dekor i underglasyrblått, varav 1 med metallskoning, diameter ca 22-27 cm
Nagg, hårsprickor, skador, lagningar