Arkiv

Glas - Sida 867

Glasskål ned fat Simon Gate

Glasskål ned fat Simon Gate

Kaj Franck skål vaser

Kaj Franck skål vaser

Brännvinsflaskor 1800-tal

Brännvinsflaskor 1800-tal

Servisdelar bl a Kosta Diamant

Glasservis

Glasservis

Edward Hald graal skål

Edward Hald graal skål

Glasservis 1900-tal

Glasservis 1900-tal

Vaser Orrefors Kosta Boda

Vaser Orrefors Kosta Boda

Vinglas Cleopatra

Vinglas Cleopatra

Filbunkar 1900-talets första hälft

Vas troligen Italien

Vas troligen Italien

Flaskhållare karaff i slipat glas

Vårt Nyhetsbrev