Arkiv

Glas - Sida 870

Skålar Irland/ England

Skålar Irland/ England

Skulptur Bertil Vallien för Kosta Boda

Flaska 1700-tal

Flaska 1700-tal

Vas i glas Gunnel Nyman

Vas i glas Gunnel Nyman

Skulptur Edvin Öhrström

Skulptur Edvin Öhrström

Vas glas

Vas glas

Glasservis Kosta

Glasservis Kosta

Parfymflakong Baccarat

Parfymflakong Baccarat

Skål Hald

Skål Hald

Skålar assietter glas

Skålar assietter glas

Ulrica Hydman Vallien vas och skål

Brännvinsflaskor 1800-talets första hälft

Vårt Nyhetsbrev