Arkiv

Diverse - Sida 991

Gjutjärnsurnor empirstil

Gjutjärnsurnor empirstil

Gjutjärnsurnor

Gjutjärnsurnor

Gjutjärnsurnor

Gjutjärnsurnor

Parasoll från 1960-talet

Parasoll från 1960-talet

Gjutjärnsbord jugendstil

Gjutjärnsbord jugendstil

Dryckeshorm

Dryckeshorm

Jonas Hallner Gladan-Falken

Jonas Hallner Gladan-Falken

Skrin 1900-tal med intarsia

Skrin 1900-tal med intarsia

Sättugnsplatta Huseby Bruk

Sättugnsplatta Huseby Bruk

Skrin i röd jaspis, sannolikt Ryssland

Schatull

Schatull

Romerskt kärl

Romerskt kärl

Vårt Nyhetsbrev