Arkiv

Belysning - Sida 2872

Skomakarlampa 1900-talets början

Golvlampa 1900-talets andra hälft

Golvlampa

Golvlampa

Ateljé Lyktan bordsarmaturer

Ateljé Lyktan bordsarmaturer

Golvlampa

Golvlampa

Bordslampa funkis

Bordslampa funkis

Richard Sapper bordslampa Tizio

Ljusplåtar 1 par 1900-tal

Ljusplåtar 1 par 1900-tal

Ljuskrona rokokostil

Ljuskrona rokokostil

Skeppslampa

Skeppslampa

Industrilampa

Industrilampa

Takampel

Takampel

Vårt Nyhetsbrev