Arkiv

Important Sale Fine Art & Antiques - Asian Art and Works of Art - Page 2

Ghom, 1980-tal, silke på silkesvarp

Hereke, signerad, silke på silkesvarp

Heriz, antik 1910-tal

Heriz, antik 1910-tal

Isfahan, semiantik, ca 1 miljon knutar/kvm

Baotou/Pao-tou, semiantik, figural

Ryamatta, Finland, signerad 1826

Robe à l´Anglaise

Robe à l´Anglaise