Arkiv

Klassiska - Page 7

Trädgårdsurnor, Regency, England

Byst, tillskriven J.N. Byström, Karl XIV Johan

Ljusstakar, gustavianska, av Zadoch Bergenholtz

Konfektskål, 1800-talets andra kvartal

Käppknopp, gustaviansk, 18 k guld deux coleurs

Lådspegel, gustavianskt stockholmsarbete

Bricka, tidigt 1800-tal

Bricka, tidigt 1800-tal

Dalahäst, 1800-talets andra hälft

Fontän, 1900-talets början

Fontän, 1900-talets början