Arkiv

Klassiska - Page 2

Byst, 1800-talets andra hälft

Byst, 1800-talets andra hälft

Champagnekylare, Alexander I, sannolikt Moskva

Jardinjär, 1800-tal eller äldre, renässansstil

Parkurna, 1800-talets slut, Frankrike

Bordsgarnityr, Napoleon III

Bordsgarnityr, Napoleon III

Urna, Karl Johan, Blybergsporfyr

Urna, Karl Johan, Röd rot

Urna, Karl Johan, Röd rot

Parkurna efter Medicivasen

Parkurna efter Medicivasen

Skiva, 1800-talets första hälft, Blybergsporfyr

Skulptur, 1600-talets andra hälft, Millich krets

Bordssurtout, Moskva, av Pyotr Petrov

Reseur, omkring 1900, J. Ullmann & C:o